Futbalový turnaj hasičov 2019

Sobota 25.5.2019 sa niesla v športovom duchu, kedy sme usporiadali už tradičný minifutbalový turnaj medzi okolitými DHZ. Pozvanie prijali dobrovoľní hasiči z Medzeva, Lucie Bani a Zlatej Idky. Vo vzájomných zápasoch si zmerali sily hasiči rôznych generácií. Celý turnaj sa niesol v pokojnej atmosfére.

Čítať ďalej...

Výročná členská schôdza za rok 2018

Prešiel ďalší rok, a tak ako býva zvykom, sa 26.januára 2019 stretli členovia DHZ Poproč spolu so svojími sympatizantmi, aby zhodnotili rok 2018. Tradičným programom bolo prečítanie správ o hospodárení, výcviku a kultúrno-spoločenských akciách, ktorých sme sa zúčastnili. Pripravili sme dôstojnú slávnosť sv. Floriána, ale aj vydarenú Hasičskú zábavu, ktorú tento rok spestril folklórny súbor Jahodná.

Čítať ďalej...

Blahorečenie Anny Kolesárovej

V sobotu 1.9.2018 sa futbalový štadión Lokomotíva v Košiciach už od skorých ranných hodín zapĺňal veriacimi zo Slovenska a zahraničia. Anka Kolesarová, mučenička čistoty, ktorá ako 16-ročná, počas druhej svetovej, volila smrť pred zneuctením - je blahoslavená! Na obrade blahorečenia sa zúčastnilo okolo 30-tisíc ľudí. Na príprave a plynulom chode celej udalosti sa podieľalo 630 dobrovoľníkov, medzi ktorými sme boli aj my, dobrovoľný hasiči z Poproča. Ako asistenčná hliadka  sme dbali na bezpečnosť a zdravie všetkých prítomných.

Čítať ďalej...

Výročná členská schôdza za rok 2017

Rok 2017 v DHZ Poproč

Dňa 27.1.2018 sa v komunitnom centre v Poproči stretli členovia  DHZ Poproč spolu s ich sympatizantmi a hosťami, aby spolu zbilancovali činnosť za rok 2017.

Naše pozvanie prijali starosta obce Poproč Ing. Štefan Jaklovský, starosta obce Rudník Vladimír Kišdučák, predseda  Úzo DPO Košice-okolie p. Miroslav Semanič, za OR HaZZ Košice p. maj. Ing. Miroslav Turčánik  a za okrsok Ing. Gerhard Balach.

Čítať ďalej...