Hasiči DHZ Poproč a Deň detí na chate „Lúčky“

Hasiči miestnej organizácie DHZ Poproč a aj ich najmladší členovia„Plameňáci“ každoročne organizujú nad obcou na chate zvanej „Lúčky“ pri príležitosti Medzinárodného dňa detí nádherné spoločenské stretnutie s vopred neurčeným a pre deti záhadným programom. Nebolo tomu inak ani 21.7.2012 (Sobota), detské túžby sa tam snažíme premeniť na skutočnosť, najmenší si tam vždy  prídu na svoje.

Čítať ďalej...

Relikvie sv. Cyrila

Dňa 9. Augusta 2012 bol pre veriacich našej farnosti veľký deň. Prvýkrát v histórii našej obce sme mohli reálne pocítiť prítomnosť jedného významného svätca. Reč je o relikvii sv. Cyrila, ktorú naša farnosť prevzala z farnosti Hrhov.O presun tejto relikvie, ako i o bezpečnosť a dôstojnosť celej slávnosti sa postarali členovia DHZ Poproč. Sv. omše pri tejto príležitosti celebroval dekan Vdp. Mgr. Václav Galo z Medzeva spolu s našim duchovným otcom Mgr. Jánom Budzákom.

Čítať ďalej...

Svadobné zvony

Tentokrát to bol hasič Štefan Čerčer, ktorý sa rozhodol zmeniť svoj stav slobodného pána za manželský chomút. V sobotu 26. mája 2012 bol jeho veľký deň a my sme boli pritom. Pripravili sme im prekvapenie, keď sme si na nich počkali na ceste pod kostolom.

Čítať ďalej...

Sviatok sv.Floriána 2012

Prvá májová nedeľa už tradične patrí nám hasičom, aby sme si na svätej omši uctili nášho patróna svätého Floriána. Tohto roku sa z organizačných dôvodov sv. omša konala až 27. mája, ale na slávnostnej atmosfére to neubralo. Naše pozvanie prijal a svätú omšu celebroval pán Martin Ambróz Štrba, opát rádu premonštrantov.

Čítať ďalej...

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich