Schyľovalo sa k tragédii

V Poproči sa schyľovalo k tragédii. Muž podpálil rodičovský dom a chcel sa upáliť.

K udalosti došlo v nedeľu večer na Kostolnej ulici v Poproči. Skutočnosť, že horí na povale domu, si všimol sused, ktorý zavolal hasičov z Moldavy nad Bodvou. Medzitým prišli na miesto chlapi z miestneho dobrovoľného hasičského zboru, ktorí plamene uhasili.

Čítať ďalej...

Taktické cvičenie na ZŠ

V škole vypukol požiar. Takýto telefonát nás zburcoval 25.júna o 9.00 hod. ráno. Ešteže to bolo taktické cvičenie. O pomoc sme požiadali profesionálov z Moldavy a US STELU. Do ich príjazdu sme preskúmali budovu školy. Na jednom z poschodí sme našli dvoch zranených žiakov, ktorých chlapi vyniesli z budovy na nosidlách. Ako dobre, že máme v zbore zdravotníčky, Viktóriu a Martinu. Tie hneď vedeli, ako chlapcom pomôcť.

Čítať ďalej...

Sviatok sv.Floriána 2013

Čo sa to deje? Od hasičskej zbrojnice sa pohol sprievod. V čele Alexej hrdo nesie zástavu, Ivo sochu sv. Floriána, treticu uzatvára Erik. Za nimi výbor DHZ a ostatní členovia. Na krátku chvíľu sa sprievod zastaví na fare, kde sa k nám pridali miništranti s krížom, náš pán farár a osv. Pán opát Martin Ambróz Štrbák. V sobotu 4. mája bolo sv. Floriána, patróna všetkých hasičov a záchranárov. A my, popročskí dobrovoľný hasiči sme si jeho pamiatku uctili pri slávnostnej svätej omši.

Čítať ďalej...

Futbalový turnaj hasičov 2013

V sobotu 25.mája 2013 sme usporiadali mini futbalový turnaj hasičov. Naše pozvanie prijali DHZky z Medzeva, Lucia Bane, Jasova a z Nováčan. Prišli aj profesionáli z U.S.STEEL KE. Stretli sme sa, aby sme si zmerali sily na športovom poli, ale hlavne aby sme sa dobre zabavili. Formou sútaže každý s každým sa vystriedali všetky mužstvá. Rivalita a chuť vyhrať bola veľká.

Čítať ďalej...

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich