Okrskové taktické cvičenie

Po predchádzajúcich cvičeniach konaných v Medzeve, Jasove a Poproči sa tohto roku usporiadalo okrskové cvičenie dobrovoľných hasičov v obci Štós. Okrskový veliteľ v spolupráci s domácim DHZ pripravili simulovaný požiar v budove nad obcou Štós. Tohto cvičenia sa zúčastnilo DHZ Poproč, Jasov, Medzev, Nováčany, Lucia Baňa, Štós. Z profesionálov to bol HaZZ z Moldavy n/B a mladí záchranári zo združenia Mrak.

Čítať ďalej...

Stretnutie s ministrom

Členovia nášho dobrovoľného zboru sa spolu s funkcionármi z ostatných DHZ z celého Košického kraja zúčastnili stretnutia s ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom. Stretnutie sa konalo v priestoroch Technickej univerzity v Košiciach.

Čítať ďalej...

Základná príprava členov hasičských jednotiek

Dňa 22.11.2013 o 8.00 hod. sa začalo v základnej škole Poproč školské vyučovanie. Nebolo by to nič výnimočné, keby v laviciach nesedeli dospelí a ešte k tomu dobrovoľní hasiči. Zišli sa tu DHZ Jasov, Medzev, Nováčany, Čečejovce, Valaliky, Turňa n/B, Košice a samozrejme nechýbalo naše domáce DHZ Poproč. Spolu sa tu zišlo 48 hasičov, ktorí  sa rozhodli absolvovať Základnú prípravu členov hasičských jednotiek.

Čítať ďalej...

Hasičský deň v Martine

Sobota 22.06.2013 nebola obyčajná sobota. Dobrovoľní hasiči deti i dospelí vyrazili už o piatej ráno do ďalekého Martina. Čakal ich tam bohatí program pre malých aj veľkých. Hneď pri príchode mohli naši hasiči urobiť dobrý skutok, a to darovať krv. Ako jediná sa odhodlala naša hasička Monika Č.  V areáli, v ktorom sa konali hasičské dni navštívili naši hasiči Hasičské múzeum, v ktorom mohli obdivovať  ťažkú a špeciálnu techniku a malé stroje a príslušenstvo. Zúčastnili sa aj ukážky činnosti hasičov, hasenie, záchrana osôb, protichemická jednotka, ukážky Slovenského červeného kríža, ukážky činnosti psovodov záchranárov, hasenie parnou, ručnou a historickou technikou a ukážky zásahu polície.

Čítať ďalej...

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich