Cvičenie záchranných zložiek - GL RESCUE – 2014

V priebehupiatichdní od 4. - 8.6.2014 sa v meste Gelnica uskutočniluž 6. ročník  súčinnostného cvičenia záchranárskych zložiek . Organizátor cvičenia bol GL RESCUE international s ktorým úzko spolupracuje aj DHZ Medzev, ktorý nechýbali ani tento rok na tomto cvičení a spolu s nimi aj dvaja naši členovia s DHZ Poproč, Dano Jasaň a Braňo Hužvár. Toto podujatie má medzinárodný charakter a čo sa týka previerok pripravenosti jednotlivých zložiek je hodnotené ako jedno s najlepších na Slovensku.  Na cvičení sa zúčastnili takmer všetky záchranarske zložky ( Hasičské zbory USSteel Košice a DHZ Medzev, Záchranná služba východ, Horská služba Bachureň - Buče , Záchranari Česká Kamenica, Záchranari s OZ MRAK, Košická kynologická záchranárska brigáda a Vojenská letecká záchranná brigáda .

Čítať ďalej...

Hasičská svadba v DHZ Poproč

Tridsiaty prvý májový deň roku 2014 bol svadobným dňom pre hasičku Moniku a jej vyvoleného hasiča Tomáša. Tento mladý pár bol jedným zo základných kameňov pri znovu založení DHZ po viac ako dvadsiatich rokoch v roku 2009 a sú jeho neodmysliteľnou súčasťou aj dnes.

Čítať ďalej...

Futbalový turnaj hasičov 2014

Dňa 17.5.2014 sa uskutočnil na multifunkčnom ihrisku v (areáli futbalového ihriska) v Poproči I. ročník hasičského futbalového turnaja . Ráno sa prezentovalo 5 hasičských družstiev z DHZ Lucia Baňa, DHZ Jasov, záchranári OZ Mrak, hasiči USSteel Košice a domáci DHZ Poproč.

Čítať ďalej...

Stavanie mája 2014

Dňa 30. apríla 2014 v spolupráci MKS a DHZ Poproč sa v parku pri kostole v našej obci konal prvý ročník Stavanie mája. V sprievode dychovej hudby „Popročanka“ máj priniesli na pleciachch hasiči a hasičky z našej obce, kde ho vyzdobili a samozrejme aj postavili za potlesku prítomných hostí a občanov našej obce. K občanom sa prihovoril starosta obce ing. Štefan Jaklovský, ktorý zároveň poprial spoluobčanom, aby najkrajší mesiac v roku prežili v láske a aby sa symbolika mája preniesla do ich každodenného života.

Čítať ďalej...