Hasičská svadba v DHZ Poproč

Tridsiaty prvý májový deň roku 2014 bol svadobným dňom pre hasičku Moniku a jej vyvoleného hasiča Tomáša. Tento mladý pár bol jedným zo základných kameňov pri znovu založení DHZ po viac ako dvadsiatich rokoch v roku 2009 a sú jeho neodmysliteľnou súčasťou aj dnes.

Čítať ďalej...

Futbalový turnaj hasičov 2014

Dňa 17.5.2014 sa uskutočnil na multifunkčnom ihrisku v (areáli futbalového ihriska) v Poproči I. ročník hasičského futbalového turnaja . Ráno sa prezentovalo 5 hasičských družstiev z DHZ Lucia Baňa, DHZ Jasov, záchranári OZ Mrak, hasiči USSteel Košice a domáci DHZ Poproč.

Čítať ďalej...

Stavanie mája 2014

Dňa 30. apríla 2014 v spolupráci MKS a DHZ Poproč sa v parku pri kostole v našej obci konal prvý ročník Stavanie mája. V sprievode dychovej hudby „Popročanka“ máj priniesli na pleciachch hasiči a hasičky z našej obce, kde ho vyzdobili a samozrejme aj postavili za potlesku prítomných hostí a občanov našej obce. K občanom sa prihovoril starosta obce ing. Štefan Jaklovský, ktorý zároveň poprial spoluobčanom, aby najkrajší mesiac v roku prežili v láske a aby sa symbolika mája preniesla do ich každodenného života.

Čítať ďalej...

Čistenie smetiska pod ihriskom

Sobotné ráno 5. apríla 2014 sa členovia DHZ Poproč stretli s dobrým úmyslom, a to pomôcť našej prírode, ktorá trpí kvôli neporiadnym ľuďom. Naše hasičky sa totiž rozhodli, že zorganizujú pracovnú brigádu, pri ktorej vyčistia najväčšie skládky nelegálneho odpadu v našej obci. Ako prvú v poradí si vybrali skládku odpadu pod horným futbalovým ihriskom.

Čítať ďalej...

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde