Analýza výjazdov DHZ obcí Košice-okolie v roku 2016

DHZO Poproč sa zúčastnil výcviku hasičov na Lešti

V súlade s prijatou koncepciou plošného rozmiestnenia síl a prostriedkov, v dňoch 18.-19.11.2016 absolvovali šiesti členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Poproč profesionálny hasičský výcvik vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť.

Jednalo sa o historicky prvú cyklickú prípravu dobrovoľných hasičov v tomto výcvikovom centre európskej úrovne, ktorej sa zúčastnili zbory z obcí Turzovka, Šuňava, Plaveč, Gemerská Ves, Spišské Podhradie a Poproč.

Čítať ďalej...

Náročný technický výjazd

Dobrovoľní hasiči z našej obce mali náročný technický výjazd na vyčistenie komína, ktorý by sa mohol stať možným hroziacim sa nebezpečenstvom vzniku požiaru, nakoľko sa blíži  vykurovacie obdobie. Tento výjazd bol náročný preto, lebo prístup ku komínovému telesu nie je možný len s pomocou plošinovej techniky, nakoľko bol ten komín veľmi vysoký a neviedol k nemu žiaden vylez a ešte to komplikovala aj strešná krytina na ktorú nebolo možné stúpiť, pre jej možne poškodenie.

Čítať ďalej...

Brigáda členov a dorastencov s DHZ Poproč

Sobota 18.10.2014 krásne slnečné ráno sa členovia s DHZ Poproč vybrali do lesa na brigádu , ktorú zorganizoval „obecný urbársky spolok“. Cieľom brigády bolo uhladzovať  konáre po spadnutých stromoch následkom kalamity. Nezištnou pomocou pri tejto brigáde bola účasť aj našich dorastencov, predsa len sú to mladý šikovný ľudia a krkolomný porast to je pre nich hračka.

Čítať ďalej...

BCAA aminokyseliny pro nárůst svalů