Hasičská zábava 2017

Nechýbala pohoda a dobrá nálada

Už sa stalo tradíciou, že DHZ Poproč organizuje „hasičskú zábavu“, na ktorú pozýva širokú verejnosť. Tohto roku sa táto spoločenská udalosť konala v sobotu 17.06.2017 v sále kultúrneho domu. Na úvod sa slova ujal veliteľ organizácie Martin Jasaň, ktorý privítal prítomných hostí a otvoril zábavu. Členovia DHZ pripravili pre veliteľa malé prekvapenie pri príležitosti jeho 40 ročného členstva v DHZ Poproč. Poďakovali mu i celej jeho rodine, za všetky tie roky, ktoré venoval tejto organizácii a ktorú doposiaľ zveľaďuje svojím úsilím a oddanosťou.

Čítať ďalej...

Analýza výjazdov DHZ obcí Košice-okolie v roku 2016

DHZO Poproč sa zúčastnil výcviku hasičov na Lešti

V súlade s prijatou koncepciou plošného rozmiestnenia síl a prostriedkov, v dňoch 18.-19.11.2016 absolvovali šiesti členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Poproč profesionálny hasičský výcvik vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť.

Jednalo sa o historicky prvú cyklickú prípravu dobrovoľných hasičov v tomto výcvikovom centre európskej úrovne, ktorej sa zúčastnili zbory z obcí Turzovka, Šuňava, Plaveč, Gemerská Ves, Spišské Podhradie a Poproč.

Čítať ďalej...

Náročný technický výjazd

Dobrovoľní hasiči z našej obce mali náročný technický výjazd na vyčistenie komína, ktorý by sa mohol stať možným hroziacim sa nebezpečenstvom vzniku požiaru, nakoľko sa blíži  vykurovacie obdobie. Tento výjazd bol náročný preto, lebo prístup ku komínovému telesu nie je možný len s pomocou plošinovej techniky, nakoľko bol ten komín veľmi vysoký a neviedol k nemu žiaden vylez a ešte to komplikovala aj strešná krytina na ktorú nebolo možné stúpiť, pre jej možne poškodenie.

Čítať ďalej...

BCAA aminokyseliny pro nárůst svalů