Jesenný zraz MH 2013

Prvá disciplína preverila technické vedomosti o prenosných hasiacich prístrojov. Obe naše družstvá odpovedali na otázky bez chyby. Ďalej nasledoval branný pretek. Ten preveril hlavne vytrvalosť súťažiacich. Trať bola v kopcovitom teréne, takže každý musel siahnuť na dno svojich síl. Chlapci zvládli pretek za dobrý čas a bez chyby. Dievčatá svojim časom zameškali za svojimi súperkami, k tomu ešte dostali trestné sekundy za nesprávne prekonanie jednej z prekážok. Poslednou disciplínou bol útok požiarnych dvojíc. Ten obe naše družstvá zvládli bez chyby za celkom slušné časy. Po konečnom sčítaní bodov skončili chlapci na výbornom 3. mieste a  získali pekný pohár. Dievčatá sa umiestnili na 4. mieste.

Doplnkovou disciplínou bol pretek jednotlivca, ktorého sa zúčastnili jednotlivci z každého súťažiaceho družstva. V kategórii chlapcov zvíťazil náš Alexej Veselý a Gabriela Baníková skončila tretia v kategórii dievčat.

 

Liga Mladých hasičov 2013

Jesenný zraz bol aj poslednou súťažou v aktuálnom ročníku Ligy Mladých hasičov, takže sa vyhodnotili aj výsledky Okresnej ligy. V konečnom zúčtovaní skončili naši chlapci na 4. mieste a dievčatá sa umiestnili na peknom 3. mieste.